106k views
3 votes
Which is the best buy?

$4.08 for 12 candy bars
$3.10 for 10 candy bars
$3.85 for 11 candy bars
$3.64 for 13 candy bars

User Dzhuang
by
5.1k points

1 Answer

0 votes

Answer:

3.64 for 13 candy bars

Explanation:

User Osolmaz
by
4.7k points