196k views
0 votes
a grocery can buy strawberries for $1.38 per pound write an equation relation the cost and the pounds of strawberries ​

User ChrisOSX
by
7.6k points

1 Answer

2 votes

Answer:

y=1.38x

Explanation:

User Enda
by
8.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories