10.0k views
1 vote
14 boxes of candles were sold for $91.00 what is the cost of 1 box?​

1 Answer

3 votes

Answer:$6.50

Explanation:

if you divide 91 by 14 you get 6.5 which makes one candle $6.50

User Fuk
by
8.8k points

Related questions

1 answer
2 votes
180k views