menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Three pens and three notebooks cost $6.90. Two notebooks and one pen cost $4.10
asked
Oct 8, 2021
113k
views
1
vote
Three pens and three notebooks cost $6.90. Two notebooks and one pen cost $4.10
Mathematics
high-school
Zaheen
asked
by
Zaheen
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
so whats the question then?
Explanation:
Darme
answered
Oct 13, 2021
by
Darme
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 21, 2024
47.2k
views
Maddy buys 5 notebooks and 3 pens. The price of each item is listed below. • notebook: $2.85 each • pen: $1.79 each Maddy pays for the notebooks and pens with a $20.00 bill. How much change will Maddy
Akia
asked
Jun 21, 2024
by
Akia
7.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
47.2k
views
asked
Dec 25, 2024
177k
views
John spent $10.50 on 5 notebooks and 6 pens, Ariana spent $8.20 on 4 notebooks and 4 pens. What is the cost of 1 notebook, and what is the cost of 1 pen?
Pim Jager
asked
Dec 25, 2024
by
Pim Jager
8.2k
points
Business
high-school
1
answer
2
votes
177k
views
asked
Sep 2, 2024
203k
views
Saima is organising a conference she’s wants to give each person a pen and a notebook. Pens are sold in packs of 15.Notebooks are sold in packs of 18. Siamabought exactly the same amount of pens and notebooks.
Mgold
asked
Sep 2, 2024
by
Mgold
9.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
203k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org