178k views
5 votes
Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) ) Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79?​

1 Answer

3 votes

Answer:

R$0,00

Explanation:

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

User Vivick
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories