161k views
4 votes
Lynn paid $94 for 6 meals how much would 9 meals cost

User UncleGene
by
5.1k points

1 Answer

3 votes
141 dollars because you have to do 94 divided by 6 and times that answer by 9
User Donald Seinen
by
5.2k points