92.6k views
1 vote
The 64-ounce carton of orange juice costs $4.69. Find the unit price per ounce to the nearest tenth of a cent.

User Ansetou
by
8.5k points

1 Answer

3 votes

Answer:

13¢ per ounce

Explanation:

just divide 64/4.69

User Tabrez
by
9.1k points

No related questions found