menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
What is the unit cost of the olives at Mangio's
asked
Feb 15, 2021
6.8k
views
4
votes
What is the unit cost of the olives at Mangio's
Mathematics
college
Mikolaj Semeniuk
asked
by
Mikolaj Semeniuk
5.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
$6
Explanation:
18/3=6
24/4=6
30/5=6
36/6=6
Christopher Thompson
answered
Feb 19, 2021
by
Christopher Thompson
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org