menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
8 bars of soap each weighs 4 ounces for $3.98 or six bars of soap each weighs 4.25 Oz each for $10.54 which is the best buy
asked
Apr 9, 2021
820
views
2
votes
8 bars of soap each weighs 4 ounces for $3.98 or six bars of soap each weighs 4.25 Oz each for $10.54 which is the best buy
Mathematics
college
Ykweyer
asked
by
Ykweyer
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
The 8 bar soap is a better deal.
Explanation:
JosefAssad
answered
Apr 13, 2021
by
JosefAssad
4.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Which property is shown in the problem below? -8(x-3y-9) = -8x+24y+72 A the associative property B the commutative property C the distributive property D the division property ASAP
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org