208k views
1 vote
A package of 4 pairs of insulated socks costs ​$26.76. What is the unit price of the pairs of ​socks ?

User Emidomenge
by
7.4k points

1 Answer

1 vote
$6.69
just divide the total amount by how many there are..
User Chris Miller
by
8.5k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.