208k views
1 vote
A package of 4 pairs of insulated socks costs ​$26.76. What is the unit price of the pairs of ​socks ?

User Emidomenge
by
4.1k points

1 Answer

1 vote
$6.69
just divide the total amount by how many there are..
User Chris Miller
by
5.4k points