A convenience store sells two brands of orange juice. Brand A contains 8 fluid ounces and costs $1.28. Brand B contains 12 fluid ounces and costs $1.68. What is the difference, in dollars, per fluid ounce between the two brands of juice?
A.$0.89
B.$2.00
C.$0.20
D.$0.02