159k views
3 votes
What is the unit rate of $17.85 for 3 pounds?

User Amelie
by
8.1k points

1 Answer

2 votes
5.95 Dollars per pound.

Hope you have a wonderful day!! :)) <3
User ShawnOrr
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories