159k views
3 votes
What is the unit rate of $17.85 for 3 pounds?

User Amelie
by
7.1k points

1 Answer

2 votes
5.95 Dollars per pound.

Hope you have a wonderful day!! :)) <3
User ShawnOrr
by
6.8k points