Answer:
Option A: 300 + 10x
Option B: 35x
Explanation:
option A:
$300 + $10 per lesson
Total cost = 300 + 10x
Option B:
$35 per lesson
Total = 35x
Where,
x = number of lessons
The equations to represent the total cost of Option A and B are 300 + 10x and 35x respectively