171k views
4 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $380 for 18 ft2

i'm in 7th grade btw so this is 7th grade mathhhh help ASAP plz and thanks !! <3

User WPZA
by
9.1k points

1 Answer

5 votes
The unit rate is $21.11 per square foot :)
User Daniel Kenney
by
8.3k points

Related questions

1 answer
3 votes
15.2k views
asked Sep 25, 2021 99.9k views
Tgralex asked Sep 25, 2021
by Tgralex
8.8k points
1 answer
5 votes
99.9k views
asked May 6, 2021 148k views
ChocolateAndCheese asked May 6, 2021
by ChocolateAndCheese
7.6k points
1 answer
1 vote
148k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.