Answer:
6?
Explanation:
$6 for one meal
$12 for two meals
so i would say $6
19 (full price) - 7 (snacks)= 12 (price for two meals)
12/2=6 (price for one meal)
6
if one meal is 6 dollars you buy 2 meals that would be 12 dollars then u add 7 dollars worth of snacks to get 19
5.8m questions
7.6m answers