menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Sally bot three candy bars for a total of $18. let c represent the cost of each candy bar
asked
Oct 5, 2021
4.6k
views
2
votes
Sally bot three candy bars for a total of $18. let c represent the cost of each candy bar
Mathematics
college
Robare
asked
by
Robare
7.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
sally bought 3 candy bars :)) hope this helped !!
Tomas Krmela
answered
Oct 11, 2021
by
Tomas Krmela
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 3, 2021
9.0k
views
My mother purchase 9 my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar
Matt Broekhuis
asked
Jul 3, 2021
by
Matt Broekhuis
7.6k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
9.0k
views
asked
May 16, 2021
19.6k
views
My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?
Lelloman
asked
May 16, 2021
by
Lelloman
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
19.6k
views
asked
Jun 22, 2022
13.1k
views
A large chocolate bar has been base of the area of 42.30 square feet in the length is 0.4 foot shorter than twice its width. find the length and the width of the bar
Profpatsch
asked
Jun 22, 2022
by
Profpatsch
8.3k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
13.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity