188k views
2 votes
Jason buys 22 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat ?

User Gigadot
by
6.5k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$13.64

Explanation:

300/22= 13.64 $13.64 per bat.

User MLMLTL
by
5.2k points
4 votes

Answer: $13.64

Explanation:

You just divide 300 by 22 to get your answer.

User Gameover
by
6.0k points