188k views
2 votes
Jason buys 22 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat ?

User Gigadot
by
9.3k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$13.64

Explanation:

300/22= 13.64 $13.64 per bat.

User MLMLTL
by
8.1k points
4 votes

Answer: $13.64

Explanation:

You just divide 300 by 22 to get your answer.

User Gameover
by
8.6k points

Related questions

1 answer
5 votes
28.4k views
1 answer
4 votes
53.4k views
1 answer
2 votes
222k views