menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
If 12 50.7 Fl. Oz. bottles cost $84 how much does one bottle cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
If 12 50.7 Fl. Oz. bottles cost $84 how much does one bottle cost?
asked
Aug 26, 2021
212k
views
5
votes
If 12 50.7 Fl. Oz. bottles cost $84 how much does one bottle cost?
Mathematics
high-school
Nicholas Post
asked
by
Nicholas Post
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
$7
Explanation:
84/12=7 each bottle is $7
Vicky
answered
Sep 2, 2021
by
Vicky
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org