Answer:
A
Explanation:
You want to find out how much it would be for 15 boxes
(5 , 11.25)
this is the first pair on the table multiply both by 3 because 5 x 3 = 15(boxes)
so we need to find how much it costs so now you multiply 11.25 by 3 which will be 33.75.
I have done this problem in my class and it is a believe me!