171k views
2 votes
A store sells a package of 25 trading cards for $5.25. What is the unit price per card?

User Eisaacson
by
5.8k points

1 Answer

5 votes
21c cuz 5.25 divided by 25 = .21
User Aleksei Shestakov
by
5.5k points