93.7k views
2 votes
Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.

User VyvIT
by
7.4k points

1 Answer

4 votes
4.88/4= 0.97 so 97 cents a bottle
User Ehbello
by
8.8k points

Related questions

1 answer
1 vote
184k views
asked Nov 16, 2019 58.9k views
Xenon asked Nov 16, 2019
by Xenon
8.4k points
1 answer
5 votes
58.9k views