Answer:
24 cookies in a box, and it costs 3.84. since the whole thing costs 3.84, to find the unit rate of each cookie, you need to divide the price by the amount of cookies. 3.84 divided by 24 is equal to 0.16. so the price per cookie would be 16 cents.
that's how you find the answer, maybe try to reword it to get the 3-5 sentences you need.