91.8k views
5 votes
Sammy bought 3 pounds of oranges that cost $4.59. Determine the cost of 1 pound.

User Pablobu
by
7.7k points

1 Answer

5 votes

The cost of 1 pound of oranges is $1.53

User Vit
by
8.3k points

No related questions found