Answer:
About 42 cents
Explanation:
What we know:
An 18-count variety pack of Taki's chips costs $7.49.
To find the unit rate divide 7.49 by 18, and round to the nearest cent.
7.49/18
Before we do that, what is 749/18?
749/18 = 41 11/18
Divide that by 100 to get your answer
41.61111/100 = 0.4161111, which rounds to 42 cents.