51.6k views
5 votes
What is the price per pound of watermelon?

A. $0.25
B. $0.75
C. $1.40
D. $7.50

What is the price per pound of watermelon? A. $0.25 B. $0.75 C. $1.40 D. $7.50-example-1
User Flygoast
by
5.2k points

2 Answers

3 votes
The answer is A $.025
User DntFrgtDSemiCln
by
5.6k points
1 vote

Answer:

B. 0.75

Explanation:

this is what I think cuz the graph at 1 is 0.75

User Vandernath
by
4.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.