Jasmine bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of pepperoni pizza for a total cost of $11.75. Keegan bought 2 slices of cheese pizza and 1 slice of pepperoni pizza for a total cost of $7.00.
Part A
Write a system of equations to represent the scenario, using x for cheese pizza and y for perpperoni pizza.