46.4k views
0 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, If necessary.
$290 for 12ft

2 Answers

4 votes

Answer:

24.17

Explanation:

User Dzmitry Lazerka
by
5.4k points
3 votes

Answer:

$24.17 per feet

Explanation:

290/12=24.1666...

24.16666 rounds to 24.17

User Dulan Dissanayake
by
5.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.