menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
8 1/4 hours of work for a total pay of $99.00 What is the unit rate :)
asked
Mar 18, 2021
41.1k
views
2
votes
8 1/4 hours of work for a total pay of $99.00 What is the unit rate :)
Mathematics
college
Russell Young
asked
by
Russell Young
4.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer 12 per unit hour
Yoric
answered
Mar 20, 2021
by
Yoric
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Answer:
$12 per hour
Explanation:
8.25 hours for $99
99/8.25 = 12
$12 per hour
Derick Schoonbee
answered
Mar 23, 2021
by
Derick Schoonbee
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org