114k views
0 votes
Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal? Store X: 4 cans for $2.48 Store Y: 5 cans for $3.00 *

User R Arun
by
6.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

Y=300

X= 4

M= 49x9=4

3x4=3

Explanation:

User Sagibb
by
7.2k points