menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A pack of 5 smiley stickers cost $6.50. What is the unit price?
asked
Sep 1, 2021
132k
views
5
votes
A pack of 5 smiley stickers cost $6.50. What is the unit price?
Mathematics
high-school
Fruechtemuesli
asked
by
Fruechtemuesli
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
$1.30
Explanation:
Chris Kimpton
answered
Sep 4, 2021
by
Chris Kimpton
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 22, 2021
62.0k
views
A pack of 8 smiley stickers cost $9.60. What is the unit price?
Byungwook
asked
Oct 22, 2021
by
Byungwook
8.6k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
62.0k
views
asked
Nov 15, 2017
162k
views
Molly has 270stickers some stickers are animal stickers and some are smiley there are more than 100stickers of each kind how many stickers of each kind could there be
Ahmad Mobaraki
asked
Nov 15, 2017
by
Ahmad Mobaraki
7.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
162k
views
asked
Jun 13, 2018
63.6k
views
At a birthday party, the first child receives 71 smiley stickers, the second child receives 84 smiley stickers, the third child receives 97 smiley stickers, and the fourth child receives 110 smiley stickers.
AmmY
asked
Jun 13, 2018
by
AmmY
8.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
63.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org