menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.
asked
Jan 21, 2021
64.3k
views
3
votes
Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.
Mathematics
high-school
Dubukay
asked
by
Dubukay
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Jmertic
answered
Jan 24, 2021
by
Jmertic
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 4, 2024
14.5k
views
Hot Cheetos are $2.98 st Walmart, and you need to pick up a bag for yourself and 4 friends (5 total bags). How much monkey total should you bring. What equation orders trys question?
TrentWoodbury
asked
Dec 4, 2024
by
TrentWoodbury
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
14.5k
views
asked
Jul 9, 2024
78.8k
views
assume the following is the budget equation for a consumer: 283 Coke and 471 Cheetos = 8921 What is the opportunity cost of one more unit of Cheetos? (Enter this number as positive)
Everett Toews
asked
Jul 9, 2024
by
Everett Toews
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
78.8k
views
asked
Dec 25, 2024
172k
views
Is this correct? New Coke was one of the most famous product failures in history Windows Vista, Cheetos Lip Balm, and Burger King Satisfries were three other well-known disappointments.
Khushalbokadey
asked
Dec 25, 2024
by
Khushalbokadey
7.9k
points
English
college
1
answer
3
votes
172k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org