Santa is trying to buy socks for all his elf helping the year. He went on Amazon and found a pack of 8 socks for $24. He wants to know what each socks cost to be able to write an equation, and later he wants to know how much 12 socks with cost him.
I need the Ratio, Unit Rate, C.O.P. And an equation