Answer:
$2.40
Explanation:
First, you would do 22.70 minus 3.50, to get 19.20.
Then, you would divide 19.20 by 8, to get 2.4.
So, if each pineapple was the same price, each pineapple would be $2.40.
5.6m questions
7.3m answers