62.0k views
2 votes
A pack of 8 smiley stickers cost $9.60. What is the unit price?

User Byungwook
by
5.2k points

2 Answers

5 votes

Answer:

The unit price is $1.20

Explanation:

All you have to do is divide 9.60 into 8

9.60 divided by 8=1.2

User AndyPook
by
5.3k points
2 votes

Answer:

Explanation:

Unit price = 9.60/8 = $1.2

User Jeferson Macedo
by
4.7k points