27.5k views
2 votes
Five pens cost rupees 115. how many pens can you buy in rupees 207? please no direct answers in steps please

User Grill
by
7.7k points

1 Answer

6 votes

Answer:

23

Explanation:

first find the price of one by dividing the cost by the amount (115/5). you will get 23. now divide 207 by 23 to find how many pens you can get

User Hakima
by
8.7k points