108k views
1 vote
I need help with this problem please!!

I need help with this problem please!!-example-1
User Fxlae
by
4.3k points

1 Answer

2 votes

Answer:

1) 0.1 cents per ounce

2) 0.1 cents per ounce

Explanation:

1) 4.64$/74 ounces= 0.0627027027 cents per ounce

2) 2.91$/42 ounces= 0.06928571428 cents per ounce

User Kamilk
by
5.1k points