130k views
4 votes
The cost of 5 scarves is $61.25. What is the unit price?

2 Answers

5 votes
$12.25

Explanation : all you have to do is divid $61.25 and 5 it will give you $12.25
User Rob Hitchens
by
5.0k points
4 votes
the unit price for one is $12.25
User SilentGuy
by
4.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.