menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 4-cup carton of non-dairy creamer costs $4.52. What is the price per pint?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A 4-cup carton of non-dairy creamer costs $4.52. What is the price per pint?
asked
Jul 28, 2021
157k
views
1
vote
A 4-cup carton of non-dairy creamer costs $4.52. What is the price per pint?
Mathematics
high-school
Alexfigtree
asked
by
Alexfigtree
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
1.13
Explanation:
4.52 : 4 = 1.13
Chivorn
answered
Aug 1, 2021
by
Chivorn
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 16, 2024
182k
views
A 4-pint carton of non-dairy creamer costs $9.68. What is the price per cup?
Mobasshir Bhuiya
asked
Feb 16, 2024
by
Mobasshir Bhuiya
7.9k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
182k
views
asked
Dec 21, 2023
186k
views
A 2-pint carton of non-dairy creamer costs $3.36. What is the price per cup?
Dops
asked
Dec 21, 2023
by
Dops
8.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
186k
views
asked
Jun 11, 2023
123k
views
Which is the better buy? 2-quart carton of non-dairy creamer for $9.96 2-pint carton of non-dairy creamer for $3.94
Panduka DeSilva
asked
Jun 11, 2023
by
Panduka DeSilva
8.0k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
123k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org