157k views
1 vote
A 4-cup carton of non-dairy creamer costs $4.52. What is the price per pint?

1 Answer

3 votes

Answer:

1.13

Explanation:

4.52 : 4 = 1.13

User Chivorn
by
8.8k points

Related questions

2 answers
0 votes
182k views
1 answer
5 votes
186k views