14.2k views
5 votes
A 5 pound Cartoon Clementine oranges is priced at $4.30 what is the price per pound of Clementine oranges

User Kgd
by
7.8k points

2 Answers

5 votes
The answer to your question is 0.86
User Kturney
by
7.0k points
1 vote

Answer:

The answer to your question is 0.86.

Explanation:

User Andrey Shokhin
by
7.4k points