145k views
4 votes
Angela purchased 12 pairs of socks for $54.

What is the unit rate?

User Skamielina
by
8.0k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$4.5 per pair of socks

Explanation:

User Alexander Shapkin
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories