Answer:
The cost per pound is 1.4.
Explanation:
If you divide 14 and 10 it makes 1.4.
1.40
I feel if you divide $14.00 by 10 you would get 1.40, so I say this should be the right answer.
I apologize if I am incorrect.
5.7m questions
7.4m answers