Answer:
m = n = 14°
Explanation:
The angle at the centre is twice the angle at the circumference subtended on the same arc.
angle at circumference = 0.5 × 98° = 49°, then
35° + m = 49° ( subtract 35° from both sides )
m = 14°
Angles subtended on the same arc are congruent.
m and n are 2 such angles, thus
n = m = 14°