138k views
4 votes
1 quart of milk (32 oz) for $1.28. Whts the answer?​

User Fizor
by
7.9k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$0.04/oz

Explanation:

If the question is the unit price per ounce, then is it

$1.28 / 32 oz = $0.04/oz

User AkshitBhatia
by
8.4k points

Related questions

1 answer
1 vote
88.5k views
asked Oct 28, 2017 104k views
Muzz asked Oct 28, 2017
by Muzz
7.7k points
1 answer
2 votes
104k views
asked May 19, 2017 25.0k views
Harini asked May 19, 2017
by Harini
8.9k points
1 answer
5 votes
25.0k views