106k views
0 votes
Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.

User TheSpixxyQ
by
5.1k points

1 Answer

4 votes
One towel would cost $4.90
User Jagthebeetle
by
5.6k points