Answer:
Explanation:
Inequalities Word Problems Extra Practice. Name. Algebra 2 CP pond. 1) Jason is buying wings and hot dogs for a party. One paskage of wings costs $7 and hot dogs cost $4 per pound. ... Jason wants to buy at least 5 pounds of things. ... of dogs y E-äxtlo. I. Vis,!!! 1 x 35. - ! Sibswings a lb hot dogs. os. 25 Issuings pe. Will.