Jose , George and Alex are buying flowers for their garden . Jose buys 3 irises, 2 daffodils , and 5 tulips for $ . George buys 5 daffodils , 3 tulips and irises for $. Alex buys 4 tulips, irises, and 6 daffodils for $36. How much does each plant cost? Write a system of equations for the situation .