217k views
2 votes
Which is the better buy?
20 pounds of pet food for $14.99 or 50 pounds of pet food for $37.99?

User Dinu
by
8.7k points

1 Answer

7 votes
20 lbs is the better buy. Its less than 7.50 for 10lbs while the 50lb bag is 7.59 per 10 pounds
User Toojays
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories