5.7k views
5 votes
if 1 tangerine, 2 oranges, and 4 grapefruits cost 2.75 and 3 tangerines 5 oranges and 8 grapefruits cost 6.25 how much does 1 tangerine and 1 orange cost?

1 Answer

4 votes
hope it helps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
if 1 tangerine, 2 oranges, and 4 grapefruits cost 2.75 and 3 tangerines 5 oranges-example-1
User AimusSage
by
5.9k points