8.6k views
5 votes
A certain type of cereal costs $3. 79 for 19. 5 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

User Ryan Smith
by
8.4k points

1 Answer

14 votes

Answer:

0.19

Explanation:

Trust me I guess?

lol

:)

User Misha Brukman
by
7.8k points