menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
PLZ HELP FAST If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
PLZ HELP FAST If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?
asked
Nov 27, 2021
125k
views
1
vote
PLZ HELP FAST
If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?
Mathematics
college
Rishikesh Darandale
asked
by
Rishikesh Darandale
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
The answer would be $0.50
Ngawang
answered
Nov 28, 2021
by
Ngawang
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
.
.50
Explanation:
Wiktoria Prusik
answered
Dec 3, 2021
by
Wiktoria Prusik
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org